Andy stanley nu se întâlnește cu un an. Povesti de groaza - I spit on your grave(versiunea din ) - Wattpad

Biserica noastră a primit cu bucurie pe toţi slujitorii Domnului din România, din Moldova, din Australia şi de peste tot unde sunt români. Acum are șase campusuri, inclusiv unul deschis recent în Elizabethtown într-o clădire care adăpostea anterior un supermarket Winn Dixie.

Mi-am ciopârțit Biblia! Iată cum și de ce! Predica sa face parte dintr-un ciclu de mai multe mesaje și a fost bazată pe textul din Faptele Apostolilor capitolul Dacă vă amintiți, acolo Pavel și tovarășii săi călătoresc la Ierusalim pentru a cere un sfat de la păstorii bisericii de acolo cu privire la ce consideră ei necesar să facă noii convertiți dintre neamuri.

dating online mayo dating evenimente barnsley

Aceasta deoarece unii călători din Ierusalim veneau la creștinii dintre neamuri în bisericile plantate de Pavel și le spuneau acestora că dacă nu se taie împrejur și nu respectă Legea lui Moise, nu pot fi mântuiți. De asemenea ne reamintim că Iacov și Petru s-au sfătuit cu prezbiterii și biserica din Ierusalim și au decis că nu e necesar ca cei veniți la credință dintre neamuri să se taie împrejur ci doar să respecte 4 lucruri: să nu curvească, să se ferească de lucrurile jertfite idolilor, de sânge și de dobitoace sugrumate.

viteza datând ibk linie de dating la îndemână

Stanley vede în recomandările bisericii din Ierusalim o desprindere a credinței creștine de VT și cerințele acestuia.

Stanley pretinde că mulți creștini au abandonat biserica din cauza unor pasaje din VT. Convins de argumentul lui Stanley mi-am luat Biblia la purecat. Am pus la încercare recomandarea sa, să văd prin propria mea experiență dacă voi fi eliberat el promite că vom fi eliberați ; deja eram tulburat de cele spuse de el tot el a pronosticat corect că unii creștini vor fi tulburați de recomandările lui.

Am scos Geneza și-am aruncat-o la gunoi. Numai că Isus a citat Geneza în Matei Desigur, cei cu filet pe invers care vor să se căsătorească un bărbat cu un bărbat, și cei ce vor să-și schimbe sexul nu pot suporta Geneza unde Dumnezeu crează un bărbat și o femeie și apoi declară căsătoria între aceștia doi. Dar Isus amintește acest text: deci ce facem? Aruncăm întreaga carte a Genezei sau doar versete care nu ne plac?

Geneza e amintită în Marcu mda, tot incomoda referire la parte bărbătească diferită de partea femeiască!

Am mai găsit și alte chestii în Geneza dar repezit cum sunt, m-am du imediat la Exod.

motive pentru creșterea rapidă a Bisericii

Afară cu Exodul din Biblie! Așa o zis Andy Stanley să ne luăm numai după Isus! Ce să fac însă cu Exod citat de către Isus în Matei ? Dar cu Exod citat de către Isus în Marcu ? Și știi ce? Isus chiar credea că legenda cu Moise și rugul aprins era adevărată!

Povesti de groaza

Unde mai pui că în neruperea oaselor mielului pascal Exod apostolul a văzut o profeție cu privire la nezdrobirea oaselor lui Isus Ioan Isus chiar credea că noi avem datoria de a ne cinsti părinții Exod vs. Matei 15;4.

a renunțat online dating datând un hoe reformat

Am terminat repede cu Exodul. Am trecut la Levitic.

Grown Up Prayers, Part 2: Give Us // Andy Stanley

Isus a bazat învățăturile sale cu privire la vorbirea mincinoasă sau adevărată pe interdicția de a jura strâmb vezi Levitic și Matei Isus a legat iubirea de aproapele tot de un text din Levitic Lev vs. Marcu Am trecut la Numeri. Isus a împlinit în calitatea Sa de păstor prorocia din Numeri vezi Matei Urmează Deuteronom. Se pare că Isus credea în valabilitatea Deuteronomului deoarece citează legile din această carte vezi Deut și Luca El zice să nu nedreptățești pe cineva bazat pe poruncile din Deuteronom Marcu Dating 2u de a avea doi sau trei martori provine tot din cartea aceasta vezi Deut și Matei Dar nu știu ce să fac cu 2 Regi unde Ilie cere să coboare foc din cer peste niște inamici ai săi și Isus nu le zice ucenicilor să nu creadă prostiile astea mitologice ci în stil caracteristic aduce o mustrare spiritului răzbunător demonstrat de ucenici Luca Deci am scos repede Cronici, Ezra, Neemia, Estera asta chiar a fost greu s-o scot, că nu supără pe nimeni!

Nici măcar nu e amintit numele lui Dumnezeu în ea! De ce o fi zis Andy Stanley s-o scot? Ce să fac cu ei?

sfaturi pentru întâlnirea unui tip coreean dating bts tumblr

Isus i-a citat. Și nu pot scoate Psalmul 23 chiar de aș scoate toți ceilalți psalmi. Las Psalmul Las și Psalmul 34, acela care promite că atunci când strigă un nenorocit Domnul răspunde și-l scapă.

Și că îngerul Domnului apără pe cei aflați în nevoie. Nu de alta dar poate o să mă găsesc vreodată în nevoie și îmi trebuie niște promisiuni ca să-mi ridice moralul. Cu Proverbele e mai ușor și la fel și cu Eclesiastul, deși sincer să fiu, unele lucruri scrise acolo sunt inofensive și chiar și înțelepciunea populară le reiterează.

  1. Descriere produs 1.
  2. Mi-am ciopârțit Biblia!
  3. Dating site nu se atașează șiruri
  4. Openingszinnnn online dating
  5. Crestinism | PERSPECTIVE CRESTINE
  6. Report Story Acum,voi face rezumatul unui film care a socat lumea in anul
  7. Drumheller dating
  8. Brooklyn dating app

De asemenea nu știu ce să fac cu Cântarea Cântărilor. Romantismul ei și pe alocuri erotismul voalat pot fi folositoare.

A 25-a ANIVERSARE

Dar să nu ne oprim. Mergem mai departe. Mai avem puțin și vom demonta toată Biblia. Isaia andy stanley nu se întâlnește cu un an citat și el de Isus.

Și Ieremia.

Ce Sunt Megachurches?

Și Daniel. Și Osea. Și Zaharia. Și Maleahi. Acum apare o altă problemă: VT e citat de către ceilalți autori ai Noului Testament într-o măsură covârșitoare.

nu datând ocazional dating de viteză uvic

Se pare că cei 4 evangheliști, și doctorul Luca, apostolii Pavel, Petru, Iacov, Ioan și cine o fi scris cartea către Evrei nu au primit recomandarea lui Andy Stanley pentru că ei citează Vechiul Testament din abundență. Deci, ce facem când sosim la un citat din acești autori?

Account Options

Îi credem pe cuvânt ei trebuie să știe, sunt doar evrei! Dar am cochrane ontario dating altă întrebare pentru Andy Stanley da, știu că el nu mă citește pe mine, că dacă recomandă să nu mai citim pe Moise, Samuel, Isaia și alții, atunci de ce să mă citească el pe mine? Le scoatem și pe acelea? Nu, nu, acum nu le scoatem că va deveni clar că urmărim o agendă diabolică.

Acum ciopârțim doar Vechiul Testament ca să nu se sesizeze cineva și să se tulbure prea tare. Noul Testament urmează la anul. Că are și el texte. Dincolo de sarcasm și miștocăreală, îmi pare rău pentru Andy Stanley.

A început atât de bine și acum și-a pierdut direcția. Trebuie să se întoarcă la Biblie, la întreaga Scriptură. Aceasta a fost prețuită de către Isus și apostolii Săi și de către toți oamenii lui Dumnezeu care au adus o contribuție serioasă andy stanley nu se întâlnește cu un an Împărăția lui Dumnezeu.

Eu nu pot rupe Vechiul Testament de Noul Testament. Nu pot despărți Vechiul Testament de Isus Cristos. Toate umbrele din Vechiul Testament s-au realizat în Cristos. Vechiul Testament descrie istoria lui Dumnezeu. Lupta Duhului Sfânt cu omul începând de la cădere până când Isus va reveni și va completa mântuirea omului și a întregului Univers așa cum scrie în Apocalipsa. Toată Scriptura este insuflată de Dumnezeu și este de folos ca să învețe, să mustre, să îndrepte, să dea înțelepciune în neprihănire pentru ca omul lui Dumnezeu să fie desăvârșit și cu totul destoinic pentru orice lucrare bună 2 Tim