Dating referitor și așteptare, Politica de confidentialitate

Temeiurile pentru care prelucram datele tale personale cu caracter special Avand in vedere specificul activitatii noastre prestare de servicii medicale , este normal sa colectam sau sa prelucram date personale cu caracter special ale pacientilor nostri. Aplicatia nu stocheaza date, ci functioneaza ca o interfata intre pacient si dosarul sau de pacient, inclusiv istoricul sau medical. Thank you for your trust.

Prin urmare, companiile de telecom, utilităţi etc au posibilitatea să recupereze TVA pe care au plătit-o bugetului de stat aferentă acestor facturi neîncasate.

ECO PRIM GRIP

Posibilitatea de a desemna un reprezentant fiscal autorizat pentru obligaţiile de TVA Persoanele neînregistrate în scopuri de TVA în România pot desemna un reprezentant fiscal autorizat care sa îndeplinească obligaţiile din perspectiva TVA.

Conceptul de reprezentant fiscal autorizat există de mai mulţi ani în state membre. Introducerea în legislaţia românească reduce costurile de administrare pentru companiile din afara UE şi nu numaiîncurajându-le să facă importurile de bunuri în UE prin România. TVA în vamă Nu se face plata efectivă în vamă pentru importurile efectuate de persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA dacă: au obţinut certificat de amânare de la plată, au realizat importuri din teritorii şi state terţe, în ultimele 6 luni anterioare lunii în care solicită eliberarea certificatului, cu valoare cumulată de cel puţin 50 milioane lei, cu excepţia produselor supuse accizelor armonizate.

Utilizarea maşinii în scop personal, neimpozabilă pentru angajaţii microîntreprinderilor În prezent, regimul fiscal favorabil existent pentru utilizarea maşinilor atât în scop de serviciu, cât şi personal nu poate fi aplicat de către entităţile care nu sunt plătitoare de impozit pe profit.

Curţile individuale sau ramurile jurisdicţiilor pun la dispoziţia justiţiabililor informaţii referitoare la durata estimativă a anumitor proceduri? Judecătorii dating referitor și așteptare curtile încearcă să planifice durata procedurilor individuale şi să estimeze, împreună cu justiţiabilii, durata anumitor acţiuni paşi de procedură?

potriviți plângerile site-ului dating

Tipologia cazurilor în ceea ce priveşte consumul de timp 5. Există o clasificare a cazurilor în ceea ce priveşte complexitatea şi durata lor? Include această clasificare majoritatea tipurilor de cazuri? Există o estimare a perioadei necesare pentru soluţionarea cazului de către curte timpul utilizat de către judecători, persoanele oficiale din justiţie, alţi membri de personal pentru fiecare categorie în parte? Există o estimare a duratei minime necesare pentru îndeplinirea paşilor de procedură caracteristici de ex, aspectele legate de documentele prin care se instituie procedurile, prepararea cazului înainte de expunerea orala?

Colectarea de date despre stabilirea duratei celor mai importante evenimente din cadrul unui proces 6. Monitorizaţi şi colectaţi date despre stabilirea duratei celor mai importante etape în cadrul celor mai multe tipuri de cazuri, cu scopul de a stabili unde şi de ce au loc întârzieri? Colectaţi date atunci când se desfăşoară următoarele cele mai importante momente din cadrul unui proces juridic precum şi date referitoare la intervalul dintre acestea: i.

Iniţierea procedurilor [5] ii. Intentarea de proces împotriva celeilalte părţi iii. Primirea unui răspuns de la cealaltă parte iv. Stabilirea ordinii de procedură de către curte v.

 • Dacă ne gândim că de la iniţierea proiectului până la adoptare au trecut aproape trei ani, ne dăm seama că este un termen neobişnuit de mare în condiţiile în care schimbările legislaţiei fiscale sunt de obicei rapide, unele chiar peste noapte.
 • Societatile care fac parte din grupul Regina Maria 1.
 • Подводная лодка вынырнула на поверхность буквально через минуту после их появления.
 • Interfaith datând evreiască

Utilizarea şi cronometrarea conferinţelor de pregătire sau a audierilorpreliminare vi. Începerea stadiului de proces o primă audiere orală în esenţă vii. Existenţa şi durata expertizei tehnice viii.

site-ul de dating sparkology

Durata şi numărul de audieri pe fond pentru fiecare caz în parte ix. Ce se poate intampla daca nu sunt furnizate datele personale Va informam ca sunteti liber a sa decideti daca ne furnizati aceste date personale.

Scopurile si temeiurile legale ale prelucrarii Datele personale colectate sunt prelucrate exclusiv in scopurile specificate in aceasta informare, astfel: i Datele de identificare, datele de contact ale pacientilor si, daca este cazul, cele ale reprezentantilor legali ai copiilor sau ai persoanelor aflate in situatii speciale sunt prelucrate in temeiul executarii unui contract, in scopul prestarii serviciilor medicale.

Astfel, puteti beneficia de consulturi, investigatii suplimentare, analize, tratament medical si interventii chirurgicale din partea Societatii. Inregistrarile video sunt preluate exclusiv prin aparatura medicala utilizata si nu includ niciun alt tip de imagini din sala de operatii. Va vom informa inainte de a prelucra datele dumneavoastra personale in orice alt scop decat cele pentru care ni le-ati incredintat.

De unde apar diferenţele la timpul de aşteptare pe listele de vaccinare | clubulbucuriei.ro

Mai mult, va protejam in mod corespunzator interesele, drepturile si libertatile. Datele personale sunt stocate intr-o locatie securizata, precum si protejate in tranzit. Datele care nu mai sunt necesare pentru atingerea scopului sunt sterse. Înţeleg faptul că furnizarea de date false sau incomplete va atrage după sine fie respingerea cererii de serviciu consular, fie imposibilitatea folosirii documentului respectiv.

Comportamentul abuziv al utilizatorilor se sancționează cu limitarea opțiunilor de lucru pe site-ul www. Declar că sunt de acord ca Ministerul Afacerilor Externe să îmi transmită mesaje informative la adresa de e-mail utilizată pentru crearea contului pe www.

dating de viteză în tulsa

Prelucrarea datelor cu caracter personal. Structura responsabilă din cadrul MAE cu implementarea măsurilor în domeniul protecției persoanelor cu privire la prelucrarea datelor este Oficiul responsabilului cu protecția datelor, care poate fi contactat la adresa de corespondență dpo mae. MAE prelucrează datele pe care le furnizează cetăţenii români cu bună credinţă, pentru scopuri legitime procesarea şi eliberarea documentelor de călătorie, actelor de stare civilă, actelor notariale, dosarelor de cetățenie - redobândire, acordare sau renunțare, obținere de acte judiciare și extrajudiciarecu respectarea cerinţelor legale şi în condiţii care să asigure securitatea tehnică a acestora.

Formular standard multilingv emis în baza Regulamentului UE nr. Cont nou - Termeni şi Conditii Termeni şi condiţii pentru folosirea portalului E-Consulat Pentru a putea demara completarea unei solicitări de serviciu consular, trebuie să agreaţi condiţiile de utilizare a portalului E-Consulat. Detaliile furnizate vă vor sprijini în a înţelege principiile aplicabile acestui instrument electronic.

De asemenea, în domeniul consular, MAE prelucrează datele pe care le furnizează cetăţenii străini, precum și gazdele din România, pentru eliberarea de vize.

În acest sens, MAE asigură condiţiile tehnice şi organizatorice necesare pentru asigurarea securităţii acestora. MAE prelucrează date cu caracter personal și are obligaţia de a administra în condiţii de siguranţă, şi numai pentru scopurile specificate, datele personale pe care ni le furnizaţi despre dumneavoastră, un membru al familiei dumneavoastră, ori o altă persoană.

Aceste variante de validare sau asociere la distanta sunt strict optionale, necesita acordul tau expres si sunt o alternativa la validarea finala sau asocierea in oricare din Receptiile noastre.

fylde dating

Ai toate detaliile referitoare la modul in care functioneaza, la datele pe care le prelucram si la modul in care le prelucram cu asigurarea confidentialitatii in Termenii si Conditiile aplicabile acestei functionalitati, pe care iti cerem sa le parcurgi inainte de a incepe procesul de validare a contului. Odata validarea sau asocierea incheiata, aplicatia nu va mai folosi camera si microfonul telefonului. Fisiere si media — permisiunea se solicita la accesarea unei functionalitati care implica incarcarea de documente.

Fisierele se salveaza direct in sistemele Regina Maria si sunt protejate intocmai ca toate celelelate documente medicale ale tale. Datele nu se salveaza in Aplicatie. Activitate fizica — permisiunea se acorda la accesarea Bancii de kilometri Te ajuta sa cuantifici distanta parcursa atunci cand utilizezi optiunea Banca de kilometri din Aplicatia Regina Maria.

Functioneaza in foreground, doar cand aceasta functionalitate este activata in Aplicatia deschisa.

 1. MAPESCREED , fișă tehnică | Mapei
 2. Cum spui părinților tăi că te întâlnești pe cineva
 3. Viteză dating orange nsw

Prin intermediul Aplicatiei, primim date exclusiv de la tine sau cu permisiunea ta. De la tine, colectam documentele pe care decizi sa le incarci sau detaliile pe care le selectezi pentru realizarea unei programari cum ar fi specialitatea medicala, clinica, data si ora programarii, costul serviciului.

De la echipamentul tau vom colecta date referitoare la tipul si modelul de echipament, sistemul de operare, IP. Daca ne dai permisiunea pentru localizare, vom interoga aceste informatii, fara sa le colectam si sa le stocam. In cazul in care decizi sa importi in Banca de kilometri distantele acumulate in alte aplicatii de cuantificare a kilometrilor, vom primi de la acestea numarul kilometrilor parcursi de tine in perioada de timp in care ai folosit respectiva aplicatie.

Modul in care te loghezi pentru a autoriza o aplicatie sa trasnfere catre Banca de kiometri tine doar de tine si de modalitatea de autentificare pe care il alegi in aplicatia terta. Incercam in mod constant sa pastram datele tale cat mai corecte si actuale.

te întâlnești pe oricine altcineva

Pentru aceasta, facem eforturi constante de actualizare si confirmare a datelor de identificare si contact. Urmatoarele date nu sunt colectate prin Aplicatie, dar pot fi vizibile in dosarul tau medical pe care il poti interoga prin Aplicatie.

In cazul in care decizi sa instalezi si sa utilizezi Aplicatia Regina Maria, prelucram datele tale pentru a-ti furniza acest serviciu. Aplicatia nu stocheaza date, ci functioneaza ca o interfata intre pacient si dosarul sau de pacient, inclusiv istoricul sau medical.

MAPESCREED 704

In cazul datelor de geolocalizare a echipamentului, acestea vor fi prelucrate in temeiul consimtamantului tau.

In cazul in care doresti sa anulezi permisiunea acordata, o poti face fie din setarile telefonului tau, fie reinstaland aplicatia. Intrucat aplicatia nu stocheaza date, ci este o interfata intre tine si dosarul tau de pacient la Regina Maria, in cazul unei reinstalari, nu vei pierde nimic din documentele disponibile anterior.

In ceea ce priveste comunicarile noastre de marketing, prelucram datele tale pe baza consimtamantelor la prelucrare pentru acest scop specific.

Strasbourg, le 8 décembre

Iti poti gestiona aceste consimaminte chiar din Aplicatie — sectiunea Profilul meu — consimtaminte. Putem prelucra datele tale pentru indeplinirea obligatiilor noastre de raportare financiar-contabila, in cazul facturilor si platilor efectuate de tine, a obligatiilor de arhivare, a obligatiilor de a comunica unor autoritati publice, in psecial in domeniul sanatatii la cerere, anumite informatii sau a altor obligatii legale.

De asemenea, sunt cazuri in care prelucram datele tale in temeiul interesului nostru legitim, de exemplu pentru notificarea si recuperarea unor debite sau, avand in vedere multitudinea clinicilor, laboratoarelor si spitalelor noastre, pentru a facilita accesarea serviciilor noastre medicale.

Temeiurile pentru care prelucram datele tale personale cu caracter special Avand in vedere specificul activitatii noastre prestare de servicii medicaleeste normal sa colectam sau sa prelucram date personale cu caracter special ale pacientilor nostri.

B. Cum colectam datele personale

Vom realiza aceste prelucrari pe baza urmatoarelor temeiuri juridice: Atunci cand prelucrarea este necesara in scopuri legate de evaluarea capacitatii de munca pentru angajare sau in cadrul controalelor periodicede stabilirea unui diagnostic medical, de furnizarea de asistenta medicala sau sociala sau a unui tratament medical sau de gestionarea sistemelor si a serviciilor de sanatate si asistenta sociala.

Putem prelucra datele tale medicale pentru protejarea intereselor tale vitale sau ale unei alte persoane fizicein situatii de urgenta medicala sau alte situatii in care te afli in incapacitate fizica sau juridica de a consimti la prelucrare.

In cazuri urgente, poate fi necear dating referitor și așteptare prelucram datele tale medicale din motive de interes public in domeniul sanatatii publice; de exemplu: protectia impotriva amenintarilor transfrontaliere grave la adresa sanatatii in cazul unei pandemiiasigurarea de standarde ridicate de calitate si siguranta a asistentei medicale si a medicamentelor sau dispozitivelor medicale, in temeiul legislatiei Uniunii Europene sau a Romaniei. In situatia in care intre tine si noi apar diferende pe care nu le putem solutiona impreuna pe cale amiabila, este posibil sa prelucram datele tale medicale de exemplu, rezultatele analizelor medicale in baza carora s-a decis un anumit diagnostic pentru constatarea, exercitarea sau apararea unui drept al nostru in instanta.

Meniu cont utilizator

Acordarea accesului la serviciile Aplicatiei Mobile Regina Maria. Acordarea accesului la k-ar dating tau medical si al copiilor tai minori; la serviciul de programari online si de self check-in la programari cand ajungi in clinica; la consultatii in clinica virtuala; la istoricul facturilor si platilor tale; la functionalitatea Intreaba un medic sau la Banca de kilometri; la reduecerile oferite de partenerii nostri pe baza Cardului de membru.

In ceea ce priveste scopurile primare ale prelucrarii datelor disponibile si prin intermediul Aplicatiei, acestea sunt: Prestarea de servicii medicale. Prestarea serviciilor medicale; inregistrarea serviciilor medicale prestate; comunicarea cu privire serviciile solicitate; activarea sau particularizarea abonamentelor tale; programari; identificarea ta si a serviciilor prestate; informarea ta cu privire la rezultatele serviciilor prestate sau — in cazul medicinei muncii — furnizarea documentelor legale catre angajatorul tau.

wicked local dating

Gestionarea sistemelor noastre de comunicatii si IT tehnologia informatiei. Gestionarea sistemelor noastre de comunicatii; gestionarea securitatii noastre IT; realizarea auditurilor de securitate asupra retelelor noastre IT; emiterea de rapoarte catre institutiile abilitate in domeniul securitatii cibernetice sau repararea unor erori de sistem.

Indeplinirea obligatiilor noastre legale. Indeplinirea obligatiilor noastre legale cu privire la inregistrarea infomartiilor medicale si tinerea evidentelor, arhivare, sanatate, securitate si a altor obligatii pe care legislatia ni le impune.

 • Adoptat de CEPEJ in cadrul celei de-a sasea intalniri in plen 7—9 Decembrie Această listă nu este un chestionar, ci o unealtă de uz intern pentru adepţii săi al căror stop este acela de a ajusta sistemele din justiţie să colecteze informaţiile corespunzătoare şi să analizeze aspectele relevante în ceea ce priveşte durata procedurilor legale, în scopul de a reduce întârzierile necorespunzătoare, de a asigura eficienţa procedurilor şi transparenţa necesară precum şi predictibilitatea pentru justiţiabili.
 • Politica de confidentialitate Nota de informare cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal Proprietarul site-ului www.
 • Între timp, mulţi români au fost chemaţi la vaccinare.
 • Dating online de membru